Boskovice a okolí

Boskovice Boskovice leží na střední Moravě 40 km severně od Brna mezi Boskovickou brázdou a Drahanskou vrchovinou v nadmořské výšce asi 380 metrů na hranici uzemí Moravského Krasu.Návštěvníci Boskovic mají možnost poznat zajímavá místa v samotném městě i jeho okolí. Boskovický hrad a zámek patří k nejnavštěvovanějším, nově zbudované naučné stezky Vás provedou Židovským městem, bývalým židovským ghettem ze 13. stol., se zrekonstruovanou synagogou a přístupným židovským hřbitovem.

V bývalém panské sídle zvaném „Rezidence“ je dnes expozice městského muzea, v bodově zemědělského učiliště výstava historické zemědělské techniky.

V areálu zámeckého parku leží přírodní amfiteátr letního kina s jednou z největších promítacích ploch v ČR. Celoročně je v Boskovicích v provozu stálé kino Panorama.

Milovníci sportu mohou využít značené turistické cesty okolím Boskovic, včetně naučných stezek vybudovaných v rámci programu „Zdravé město“. V létě lze zajít na koupaliště, mimo sezónu pak do krytého bazénu.

Podrobnější informace o otvíracích dobách, programech kin, koncertech atd. naleznete na stránkách www.boskovice.cz .

Zámek Boskovice Zámek Boskovice – návštěvní doba
– duben a říjen: pouze pro objednané skupiny 9 – 18 hodin
– květen až srpen: 9 – 18 hodin , září: 9 – 17 hodin
– zavíracím dnem je pondělí a den následující po státním svátku
Hrad Boskovice Hrad Boskovice – návštěvní doba
– duben a říjen : soboty a neděle 10 – 16
– květen a září : denně mimo pondělí 10 – 17
– červen, červenec a srpen : denně 9 – 18
WildWest V romantické scenérii bývalého pískovcového lomu na okraji Boskovic leží Westernové městečko „Wild West City“ – zábavný přírodní park ve stylu divokého západu.
Rodeo, westernové ježdění, country bály a posezení u ohně či v salónu jsou lákadlem nejen pro děti.
Blansko Město Blansko leží 20 km jižně od Boskovic na hlavní železniční trati Brno – Česká Třebová. Pro turisty je „vstupní branou“ do Moravského krasu.
Moravský kras Moravský kras patří mezi nejvýznamnější krasové oblasti ve Střední Evropě. Je tvořen silně zkrasovělými devonskými vápenci. Na celém jeho území je známo více jak 1000 jeskyní. Čtyři z nich jsou zpřístupněny pro veřejnost. V roce 1956 vyhlášeno území vyhlášeno Chráněnou krajinnou oblastí.http://www.moravskykras.net/